سفارش ترجمه متون تخصصی مهندسی مواد

ترجمه تخصصی مقالات، گزارشات، متون علمی و کتب علمی - دانشگاهی در موضوع مهندسی مواد توسط سایت ما ارائه و پشتیبانی می شوند.

سفارش ترجمه فوری

جهت سفارش ترجمه با سرپرست تیم مترجم سایت ما تماس بگیرید.

سرپرست تیم ترجمه: مهندس محمد علایی

ایمیل:  Translate@Tnt3.ir

Mut.Editor1@Gmail.com

تلفن همراه: 09192164907

فرم اشتراک

Telegram: @ChiefTranslator
علم مواد (به انگلیسی: Materials Science) یا مهندسی و علم مواد یک حوزهٔ میان رشته‌ای است که در آن رابطهٔ بین ساختار و خواص مواد به منظور طراحی مواد جدید برای پاسخگویی به نیازهای روزافزون فناوری مواد مورد بررسی قرار می‌گیرد. امروزه با افزایش تحقیقات در زمینهٔ نانو، مهندسی مواد به یکی از رشته‌های پیشرو در عرصه دانش بدل شده‌است. به‌طور خلاصه یک مهندس مواد در نخستین گام به‌کمک میکروسکوپ الکترونی روبشی، میکروسکوپ الکترونی عبوری، پراش پرتوهای ایکس و یا روش‌ها و تجهیزات مشابه به شناسایی و بررسی ساختار میکروسکوپی مواد گوناگون می‌پردازد. در گام بعدی خواص مختلف مواد مورد اندازه‌گیری قرار می‌گیرند تا روش‌های تولید مواد جدید یا بهبود خواص مواد قبلی فرا گرفته شود.[۱][۲]

در یک دسته‌بندی کلی، مواد مورد مطالعه در مهندسی مواد به شش گروه اصلی فلزات (متالورژی)، سرامیک‌ها، پلیمرها، مواد مرکب (کامپوزیت‌ها)، بیومتریال (مواد زنده) و نیمه‌هادی‌ها تقسیم می‌شوند.

نظام آموزش عالی ایران تمام گرایش‌های رشتهٔ مهندسی مواد را در دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد.

دانشگاه‌های ذیل رشته مهندسی مواد را ارائه می‌دهند:[۳][۴]

| پژوهشگاه مواد و انرژی || کارشناسی ارشد، دکترا || سرامیک، شناسایی و انتخاب مواد مهندسی ||

=== دانشگاه آزاد اسلامی ===کر دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای علوم و تحقیقات، تهران جنوب، کرج، مجلسی، اهواز، ساوه، نجف آباد و شهرضا رشتهٔ مهندسی مواد را در پنج گرایش متالورژی، ذوب فلزات، جوشکاری، شناسایی و انتخاب مواد مهندسی، خوردگی و حفاظت و سرامیک ارائه می‌دهد.

مؤسسه‌های غیرانتفاعی نقش جهان، دانش‌پژوهان و صنعتی فولاد اصفهان رشتهٔ مهندسی مواد را تدریس می‌کنند.گروه مترجم سایت متخصص و حرفه ای با سابقه ترجمه ده ها گزارش سمینار، مقاله، کتاب و کتابچه از دانشگاه ها ، موسسات آموزش عالی و نهاد های دولتی و خصوصی