سفارش ترجمه متون تخصصی علوم دامی

ترجمه تخصصی مقالات، گزارشات، متون علمی و کتب علمی - دانشگاهی در موضوع علوم دامی توسط سایت ما ارائه و پشتیبانی می شوند.

سفارش ترجمه فوری

جهت سفارش ترجمه با سرپرست تیم مترجم سایت ما تماس بگیرید.

سرپرست تیم ترجمه: مهندس محمد علایی

ایمیل:  Translate@Tnt3.ir

Mut.Editor1@Gmail.com

تلفن همراه: 09192164907

فرم اشتراک

Telegram: @ChiefTranslator
علوم دامی، شاخه‌ای از مهندسی کشاورزی بشمار می‌آیند که با فیزیولوژی دام، ژنتیک و اصلاح نژاد دام، تغذیه دام و مدیریت سر و کار دارند.

علوم دامی که در گذشته دامپروری خوانده می‌شد از شاخه‌های مهندسی کشاورزی محسوب می‌شود و دربارهٔ پرورش دام و طیور وابزیان و زنبور عسل اطلاعات کاملی به دست می‌دهد.

به عبارتی فن تربیت حیوان یا روش تربیت و رام کردن حیوانات است.

بنا به مدارک موجود سابقه دامداری در ایران به بیش از ۷ هزار سال می‌رسد. شاید شروع دامداری در ایران جهت دسترسی دامها به منابع علوفه به صورت شبانی و یا دام مهاجر و عمدتاً به صورت کوچ و ده نشینی بوده است. بتدریج در طی گذشت هزاران سال با توجه به نیاز زمان مراکز کشاورزی وسیع تر و در کنار آن شهرها ایجاد شده است.

علوم دامی توانایی‌هایی را در زمینه صنایع کشاورزی، مهارت در مباحث تئوری و عملی تولید و پرورش حیوان، امنیت محصولات غذایی، جنبه‌های اخلاقی کیفیت و امنیت غذایی، رفاه حیوان، تغییر روشهای قدیمی، و تلفیق تئوری و عملی مهارتهای صنعتی ارایه می‌کند.

عمده مباحث در مهندسی علوم دامی دربارهٔ فیزیولوژی، تغذیه، ژنتیک واصلاح دام است. مبحث تغذیه دام به طور تخصصی شامل گرایشهای تغذیه نشخوارکنندگان وتک معده‌ای ها(خوک، اسب، طیور)می‌باشد. ژنتیک واصلاح دام در دو سطح سلولی-مولکولی (شناسائی حیوان دارای ژن مورد نظر با استفاده از مارکرها- تولید حیوانات ترانسژنیک) و همچنین در سطح روشهای اصلاح ژنتیک کمی به انتخاب حیوانات برتر از نظر سطح تولید و ماندگاری و یا مقاومت به بیماریها و شرایط سخت آب وهوائی می‌پردازد. فیزیولژی دام به طور اختصاصی در علوم دامی به بررسی و مطالعه نقش عوامل تغذیه‌ای ومحیطی در بهبود تولید و تولید مثل دام برای بیشینه کردن فراورده‌های دامی می‌پردازد. اما این بخش حاوی زیر واحدهای فیزولوژی رشد و فیزیولووژی گوارش نیز است.

برای رسیدن به توانایی بالقوه ی خودکفایی محصولات لبنی وگوشتی و تولیدات دامی کشور، نیاز به متخصصان علوم دامی در واحد های پرورشی و تولیدی در سراسر کشور حس میشود تا نیل به اهداف توسعه کشاورزی پایدار و رقابت با بازارجهانی محقق شود.

در مقطع کارشناسی پیوسته :مهندسی کشاورزی گرایش علوم دام که خود دارای گرایش های دام و طیور و یا عمومی(تلفیقی از هردو) است.

رشته مهندسی علوم دامی دارای چهار گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تغذیه دام، مدیریت، اصلاح دام و فیزیولوژی دام است

برای رشته های علوم کشاورزی مخصوصا علوم دامی وضعیت بازار کار در بخش های دولتی بسیار محدود می باشد اما در بخش خصوصی اگر سرمایه ی لازم برای کار افرینی داشته باشید، به دلیل حمایت دولت و وزارت جهاد کشاورزی و همچنین خرید تضمینی دام که توسط کشتارگاه های صنعتی که در همه ی استان ها و اغلب شهر ها وجود دارد،بسیار سود اور خواهد بود. افرادی که در مقاطع مختلف این رشته فارق التحصیل میشوند میتوانند مشاغل زیر را برعهده بگیرند:
گروه مترجم سایت متخصص و حرفه ای با سابقه ترجمه ده ها گزارش سمینار، مقاله، کتاب و کتابچه از دانشگاه ها ، موسسات آموزش عالی و نهاد های دولتی و خصوصی